Blog poświęcony ciekawostkom ze świata WordPress | WP-OPIEKA.PL |

WordPress 5.3.2 – najnowsza wersja WordPressa

Data dodania: 29 grudnia 2019

Autor: Karolina Lewandowska

Kilka dni temu miała miejsce premiera najnowszej wersji WordPress 5.3.2. Autorzy wskazują, że w aktualizacji rozwiązano kilka podstawowych problemów, a także zwrócono uwagę na detale. Strony WordPress użytkowników posiadających włączoną opcję automatycznych aktualizacji, powinny być już lub wkrótce będą zaktualizowane. Pozostali, którzy uzyskują najnowsze wersje WordPress we własnym zakresie, powinny o nią jak najszybciej zadbać – w szczególności jeśli jej brak przyczynia się do powstawania błędów i nieprawidłowości na stronie. Czytaj więcej

Nowa wtyczka rejestracji na wydarzenie od WP-opieki: UDI events

Data dodania: 20 grudnia 2019

Autor: Karolina Lewandowska

Sezon przedświąteczny okazał się dla nas szczególnie owocny. Między opieką nad blogami naszych Klientów a wdrażaniem nowych integracji, naszym specjalistom WordPress udało się stworzyć plugin WordPress do rejestracji na wydarzenia, o nazwie UDI events.

Jak dokładnie działa nowa wtyczka od WP-Opieki? Zobacz sam! Czytaj więcej

Usunięta wtyczka z repozytorium WordPress – co robić?

Data dodania: 12 grudnia 2019

Autor: Karolina Lewandowska

Ostatnio często można słyszeć o znikaniu lubianych przez użytkowników wtyczek do WordPressa z oficjalnego repozytorium WordPress. Usunięcie wtyczek jest oczywiste, jeśli wyjdzie na jaw, że posiadają liczne wady lub nie spełniają wymaganych standardów związanych z bezpieczeństwem WordPressa.  Czasami jednak pluginy znikają z dnia na dzień, bez uprzedniego komunikatu lub choćby słowa wyjaśnienia ze strony twórców WordPress. 

Czytaj więcej

Przeniesienie strony WordPress na inny hosting

Data dodania: 5 grudnia 2019

Autor: Karolina Lewandowska

Podczas tworzenia własnej strony internetowej większość administratorów (jak nie każdy)  marzy o tym, aby zainteresowała ona jak największe grono odbiorców oraz w sposób naturalny rozwijała się. Poszerzając zasoby strony o coraz to nowsze treści, zwiększamy zużycie jej pamięci i z czasem może się okazać, że nasza strona WordPress jest przeciążona i wcale nie działa tak jakbyśmy tego chcieli, a już na pewno nie tak sprawnie jak na początku.

Czytaj więcej

Dodanie pola NIP w WooCommerce – jak to zrobić?

Data dodania: 27 listopada 2019

Autor: Karolina Lewandowska

Wtyczka WooCommerce jest bezpłatnym oprogramowaniem typu open-source, na które decyduje się wiele osób zainteresowanych prowadzeniem sklepu online. Dzięki możliwości dowolnej modyfikacji kodu wtyczki oraz dopasowania go do swoich potrzeb, można go w prosty sposób rozbudować, co sprawia, że użytkownicy bardzo chętnie decydują się na to rozwiązanie.

Czytaj więcej

Jak stworzyć prostą stronę w WordPress?

Data dodania: 20 listopada 2019

Autor: Karolina Lewandowska

Dobrze funkcjonująca strona internetowa jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Dlaczego? Jej unikatowość pozwala firmie (lub osobie) odróżnić się na tle konkurencji oraz zaprezentować od najlepszej strony. W poniższym artykule wyjaśniamy Wam: z jakich podstawowych elementów powinna składać się poprawnie funkcjonująca witryna oraz w jaki sposób i gdzie tych elementów szukać. 

Czytaj więcej

Motywy WordPress – jak wybrać właściwy?

Data dodania: 12 listopada 2019

Autor: Karolina Lewandowska

Za to jak użytkownicy odbierają naszego bloga odpowiada przede wszystkim jego wygląd. Czy kolory do siebie pasują a zdjęcia wyświetlają się wyraźnie i prawidłowo? Czy tekst jest czytelny a nagłówki odpowiednio widoczne? Czy możliwe jest przetłumaczenie tekstu na język francuski? Te wszystkie niuanse odpowiadają za to, czy użytkownik będzie miał ochotę w przyszłości wrócić do naszej witryny.

Czytaj więcej

Przyspieszenie strony WordPress – dlaczego warto?

Data dodania: 30 października 2019

Autor: Karolina Lewandowska

Podczas prowadzenia sklepów internetowych czy blogów, ważna jest odpowiednia strategia marketingowa, która prowadzona jest w celu poszerzenia ich atrakcyjności oraz widoczności w internecie. Pojęcia takie jak “SEO” czy “optymalizacja WordPress” powinny być dobrze znane administratorowi strony internetowej. Tymczasem wydaje nam się, że na polskim rynku jest to temat wciąż za rzadko poruszany i zbyt mało doceniany.

Czytaj więcej

Wdrożenie e-płatności do WooCommerce – czy warto?

Data dodania: 11 października 2019

Autor: Karolina Lewandowska

Rynek e-Commerce poprzez swój dynamiczny rozwój posiada coraz to większy zakres dodatkowych opcji pozwalających na udoskonalenie i przyspieszenie organizacji zarządzania sklepem internetowym. Jedną z nich jest – wciąż zyskującą na popularności – integracja WooCommerce z systemem płatności. Czytaj więcej

Ocena gwiazdkowa w WordPress i WooCommerce

Data dodania: 8 października 2019

Autor: Karolina Lewandowska

Google zezwala na ocenę m.in. produktów, organizacji, firm lokalnych, książek czy muzyki. Zwłaszcza możliwość oceny produktów może być szczególnie przydatna administratorom sklepów internetowych. Gwiazdki są dla klienta dodatkową wiadomością na temat sprzedawanego towaru. Pozytywne oceny produktów wraz z możliwym komentarzem świadczą o profesjonalnym podejściu do Klienta oraz wzbudzają zaufanie. Zastanawiasz się nad oceną gwiazdkową na swojej stronie? U nas znajdziesz najważniejsze informacje na temat Google rating rich snippet – czyli oceny gwiazdkowej. Sprawdź, czy warto!

Czytaj więcej

Integracja WooCommerce z Allegro w 2019 roku

Data dodania: 28 sierpnia 2019

Autor: Karolina Lewandowska

W związku z dynamicznym rozwojem sprzedaży internetowej, pojawiają się coraz to nowsze możliwości w zakresie prowadzenia sklepów online. Wielu przedsiębiorców wspomaga sprzedaż swojego sklepu internetowego dodatkowymi kanałami dystrybucji, wśród których prym wiodą portale aukcyjne takie jak Allegro, Amazon czy eBay. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań w utrzymaniu kilku kanałów sprzedaży na rynku internetowym jest bez wątpienia integracja sklepów internetowych umożliwiająca ich wzajemną synchronizację.

Czytaj więcej

Właściciel WordPressa przejął platformę Tumblr

Data dodania: 27 sierpnia 2019

Autor: Karolina Lewandowska

Firma Automattic będąca właścicielem m.in. systemu CMS WordPress przejęła znany, aczkolwiek mający za sobą lata świetności portal blogowy Tumblr. Jak podają źródła, transakcja wyniosła ok. 2-3 mln dolarów, co świetnie obrazuje jak bardzo Tumblr stracił na wartości w ciągu ubiegłych lat. Jaki pomysł na przywrócenie portalu do łask wśród bezlitosnej konkurencji Facebooka czy Twittera mają nowi właściciele? Czy możemy się spodziewać wprowadzenia nowych, lepszych dodatków do WordPressa? Czytaj więcej

Dlaczego warto zintegrować sklep internetowy WooCommerce z systemem magazynowo-księgowym?

Data dodania: 26 sierpnia 2019

Autor: Karolina Lewandowska

Brak synchronizacji pomiędzy poszczególnymi kanałami sprzedaży internetowej oraz systemem magazynowo-księgowym to problem, który dotyka wielu z przedsiębiorców. Klasyczna sytuacja: kilka punktów sprzedaży w internecie, konieczność ręcznej aktualizacji stanów magazynowych, zmiany cen, czy też aktualizacji opisów i zdjęć produktowych. Proste czynności aczkolwiek czasochłonne (zwłaszcza w przypadku sklepów o dużej ilości produktów) do tego obarczone ryzykiem błędu ludzkiego. Czytaj więcej

Kolejny plugin WP-OPIEKA dla branży finansowej: Kalkulator Zdolności Kredytowej dla hipoteki.net

Data dodania: 29 kwietnia 2019

Autor: Emila Uganowska

Okres przedświąteczny był dla nas wyjątkowo gorący. Między przygotowywaniem babek i mazurków😉, dopinaliśmy na ostatni guzik nasz kolejny projekt, czyli przebudowę pluginu Kalkulator Zdolności Kredytowej dla portalu hipoteki.net. Z dumą informujemy, że po kilku tygodniach pracy, wtyczka jest już gotowa!

Czytaj więcej

Co na początek musisz wiedzieć o WooCommerce?

Data dodania: 5 kwietnia 2019

Autor: Emila Uganowska

Rynek e-commerce, podobnie jak w innych krajach na świecie, rozwija się w Polsce wyjątkowo dynamicznie. Według raportów, w 2018 roku ponad połowa internautów zrobiła zakupy online, a ilość zarejestrowanych sklepów internetowych przekroczyła 30 tys.

Jedną z najpopularniejszych technologii, funkcjonujących w witrynach e-commerce, jest WooCommerce. Tylko, co to właściwie jest? I jaki ma związek z WordPress? Czytaj więcej

Edytor Gutenberg na WordPress – warto? Nasza opinia

Data dodania: 21 marca 2019

Autor: Emila Uganowska

edytor gutenberg

Odkąd edytor Gutenberg zaczął nabierać wyraźnych kształtów (czyli mniej więcej od czerwca 2017, kiedy udostępniono go w formie wtyczki), opinie na jego temat zaczęły się dzielić. Część użytkowników pokochała go za rewolucyjne podejście do kwestii tworzenia contentu. Inni, delikatnie mówiąc, sceptycznie wyrażali się na temat jego wkładu w rozwój platformy WordPress. Prace nad Gutenbergiem trwały jednak dalej i po wielu niespełnionych zapowiedziach, pojawił się wreszcie pod koniec 2018 roku. Co możemy o nim powiedzieć po 3 miesiącach od jego oficjalnej premiery? Czytaj więcej

Co to jest SSL i dlaczego nie możesz się bez niego obejść?

Data dodania: 26 lutego 2019

Autor: Emila Uganowska

szyfrowanie ssl

Nie da się ukryć, że SSL staje (lub nawet stał) się standardem w przestrzeni Internetowej. Coraz większa liczba użytkowników i wydawców treści zdaje sobie sprawę, że jest on niezbędny do bezpiecznego funkcjonowania witryn. Do wzrostu tej świadomości z pewnością przyczynił się rozwój ich możliwości – dzisiaj online dokonujemy zakupów, przelewamy pieniądze, dzielimy się danymi osobowymi, czy rozliczamy z Urzędem Skarbowym. Bez SSL każda z tych czynności byłaby potencjalnym zaproszeniem do ataku i kradzieży danych. Zatem czym jest SSL? I kto powinien pomyśleć o jego wdrożeniu? Czytaj więcej

Integracja WooCommerce – FedEx. Nowa wtyczka od WP-Opieka.pl

Data dodania: 31 sierpnia 2018

Autor: michal

Z przyjemnością informujemy o zakończeniu prac nad nową wtyczką dla WordPress integrującą WooCommerce z FedEx Domestic Shipping – FDS – dla polskiej wersji systemu.

FedEx to ogólnoświatowe przedsiębiortwo zajmujące się przewozem przesyłek i logistyką. Dzięki naszemu pluginowi zautomatyzujesz proces tworzenia listów przewozowych w Twoim sklepie internetowym.
Czytaj więcej

Czym są wtyczki do WordPress’a?

Data dodania: 4 czerwca 2018

Autor: kuba

WordPress jest otwartym systemem zarządzania treścią (CMS). Oznacza to że każdy może modyfikować jego strukturę, wygląd czy funkcjonalność. Poprzez instalowanie dodatkowego oprogramowania (wtyczki/ pluginy) możemy poszerzać możliwości strony internetowej tworząc np. formularze kontaktowe, galerie zdjęć czy newslettery. Czytaj więcej

WordPress 4.9.6 już wkrótce

Data dodania: 16 maja 2018

Autor: kuba

wordpress

W najbliższy czwartek, 17.05.2018 pojawi się nowa wersja WordPress 4.9.6 Release Candidate.

Programiści tej niezwykle popularnej platformy wydają nowy pakiet, który zawiera ponad 70 poprawek i modernizacji funkcji.
Czytaj więcej

WordPress 4.9.4 naprawia krytyczny błąd automatycznej aktualizacji

Data dodania: 22 lutego 2018

Autor: mateusz

wordpress

Kilka godzin po wydaniu WordPressa w wersji 4.9.3, zespół programistów WP wydał wersję 4.9.4, aby naprawić krytyczny błąd w procesie automatycznej aktualizacji. Gdy WordPress próbuje zaktualizować się automatycznie występuje fatal error PHP.

Czytaj więcej

WordPress 4.9 Beta 1

Data dodania: 6 października 2017

Autor: mateusz

wordpress

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie projektu WordPress do testów został właśnie oddany WordPress 4.9. Jego premiera planowana jest na 14 listopada tego roku. Czytaj więcej

3 sposoby na skuteczny backup Twojego WordPressa

Data dodania: 21 września 2017

Autor: mateusz

Backup, czyli kopia bezpieczeństwa to bardzo często ostatnia deska ratunku w przypadku poważniejszej infekcji, czy też destrukcyjnych skutków włamania do naszego WordPressa. W poniższym wpisie kilka słów o tym kiedy, dlaczego i w jaki sposób. Ruszamy! Czytaj więcej

Dlaczego aktualizacje systemu CMS są tak ważne?

Data dodania: 21 września 2017

Autor: mateusz

Zapewne każdy z Was będąc na zapleczu swojego systemu CMS – WordPressa, Joomli lub jakiegokolwiek innego, zwrócił uwagę na komunikat informujący o dostępnych aktualizacjach wtyczek lub też samego silnika. Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego wykonywanie bieżących aktualizacji jest tak ważne? Co może grozić Waszej stronie, jeśli nie wykonacie aktualizacji? Poniżej przedstawiam kilka najistotniejszych powodów. Czytaj więcej