Dlaczego warto zintegrować sklep internetowy WooCommerce z systemem magazynowo-księgowym?

Data dodania: 26 sierpnia 2019

Autor: Tomek Mikiciuk

Brak synchronizacji pomiędzy poszczególnymi kanałami sprzedaży internetowej oraz systemem magazynowo-księgowym to problem, który dotyka wielu z przedsiębiorców. Klasyczna sytuacja: kilka punktów sprzedaży w internecie, konieczność ręcznej aktualizacji stanów magazynowych, zmiany cen, czy też aktualizacji opisów i zdjęć produktowych. Proste czynności aczkolwiek czasochłonne (zwłaszcza w przypadku sklepów o dużej ilości produktów) do tego obarczone ryzykiem błędu ludzkiego.

Integracja sposobem na rozwiązanie problemu

Większość dostępnych na rynku systemów magazynowo-księgowych otwartych jest na integrację ze sklepami internetowymi – w tym z WooCommerce. Umożliwia to tzw. API wystawiane przez twórców powyższych systemów. W przypadku zintegrowania naszego sklepu z systemem magazynowo-księgowym wszelkie dane takie jak stany magazynowe, opisy produktów, zdjęcia, ceny, czy też promocje definiowane są wyłącznie w naszym systemie, a następnie automatycznie zaciągane przez sklep internetowy.

Synchronizacja jest dwustronna – w przypadku sprzedaży produktu w sklepie, informacja zwrotna przekazywana jest do systemu magazynowo-księgowego w wyniku czego następuje aktualizacja stanu magazynowego. Integracja obejmuje także automatyzację procesu wystawiania faktur. Korzyści? Oszczędność czasu, ale przede wszystkim eliminacja potencjalnych błędów wynikających z tzw. czynnika ludzkiego.

Zintegruj swoje systemy sprzedaży z pomocą WP-Opieka.pl

Posiadamy bogate doświadczenie w integrowaniu systemów księgowo-magazynowych z platformą WooCommerce. Opracowane i wielokrotnie wdrażane autorskie rozwiązania w zakresie integracji gwarantują sprawne przeprowadzenie procesu wdrożenia oraz pozwalają na redukcję jego kosztów. Każdy przypadek poprzedzany jest indywidualną analizą przedwdrożeniową, wszyscy nasi Klienci mogą również liczyć na pełne wsparcie powdrożeniowe w zakresie utrzymania kompatybilności integracji WooCommerce z kolejnymi jego wersjami .

Nasze doświadczenie opiera się na integracji WordPress oraz WooCommerce m.in. z:

  • CDN Optima,
  • POLKA SQL,
  • Symfonia,
  • Systim.

Potrzebujesz wsparcia w zakresie integracji – skontaktuj się z nami

Jeśli zastanawiasz się nad integrowaniem swojego sklepu WooCommerce z systemem magazynowo-księgowym, skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci przeprowadzą Cię przez cały proces integracji oraz odpowiedzą na nurtujące pytania. Przedstawimy Ci kilka wariantów oferty dopasowanych do Twoich potrzeb oraz pomożemy w dokonaniu najlepszego wyboru.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*