Kolejny plugin WP-OPIEKA dla branży finansowej: Kalkulator Zdolności Kredytowej dla hipoteki.net

Data dodania: 29 kwietnia 2019

Autor: Emila Uganowska

Okres przedświąteczny był dla nas wyjątkowo gorący. Między przygotowywaniem babek i mazurków😉, dopinaliśmy na ostatni guzik nasz kolejny projekt, czyli przebudowę pluginu Kalkulator Zdolności Kredytowej dla portalu hipoteki.net. Z dumą informujemy, że po kilku tygodniach pracy, wtyczka jest już gotowa!

Dotychczasowy Kalkulator Zdolności Kredytowej

Jakiś czas temu, nasz Partner zarządzający serwisem o tematyce kredytów hipotecznych, zgłosił się do nas z prośbą o pomoc w przebudowie dotychczasowego kalkulatora zdolności kredytowej.

Już na pierwszy rzut oka było wiadomo, że narzędzie wymaga gruntownego przeprojektowania. To co najbardziej zwracało uwagę, to potrzeba odświeżenia interfejsu aplikacji, który był przestarzały i mało intuicyjny.

Wygląd poprzedniego Kalkulatora Zdolności Kredytowej dla hipoteki.net

By sprawdzić swoją zdolność kredytową użytkownicy musieli przejść przez 5 kroków, w trakcie których konieczne było uzupełnienie kilkunastu pól. Przez to jedynie niewielka część z nich docierała do strony wynikowej.

Ta również wymagała podjęcia zdecydowanych działań – strona prezentowała się mało zachęcająco i przedstawiała jedynie szczątkowe informacje na temat raty kredytu i potencjalnej zdolności kredytowej.

Strona wynikowa poprzedniego kalkulatora zdolności hipoteki.net

Główną wadą kalkulatora był jednak zastosowany algorytm, który błędnie wyliczał zdolność kredytową. Zastosowany w starym kalkulatorze wzór znacznie zawyżał ratę kredytu, co z kolei obniżało szacunkową zdolność do spłaty kredytu i mogło wprowadzać w błąd użytkowników.

Jak widać, zadanie nie było wcale łatwe. Szczególnie, że musieliśmy działać wyjątkowo sprawnie – serwis Partnera znajduje się w pierwszej dziesiątce organicznych wyników Google i miesięcznie odwiedza go kilkadziesiąt tysięcy użytkowników.

Po intensywnych naradach i ułożeniu szczegółowego planu działań, zabraliśmy się do pracy. W porozumieniu z klientem i przy wsparciu specjalisty-grafika przygotowaliśmy zupełnie nowy projekt samego kalkulatora, jak i algorytmu liczącego. Dzisiaj, opracowane przez nas narzędzie nie tylko odpowiada wymogom Partnera i spełnia najnowsze wymagania Google w kwestii UX. Jest również przełomowym rozwiązaniem w branży kredytów hipotecznych.

Inne kalkulatory, funkcjonujące na rynku nie dostarczają użytkownikom tak bogatych i precyzyjnych informacji na temat ich zdolności kredytowej i potencjalnych możliwości zakupu nieruchomości.

Źródło: https://direct.money.pl/

Źródło: https://www.totalmoney.pl/

Nowa wtyczka Kalkulatora Zdolności Kredytowej dla hipoteki.net

Obecna wersja kalkulatora, którą przygotowaliśmy dla naszego Partnera, pozwala na przeprowadzenie dokładniejszej, zindywidualizowanej symulacji zdolności kredytowej użytkownika. Po nowym narzędziu przeprowadzimy Was krok po kroku.

Krok 1 – Strona główna Kalkulatora z wynikiem defaultowym

Najbardziej zauważalną zmianą jest prostszy, czytelniejszy wygląd narzędzia.

Nowy Kalkulator Zdolności hipoteki.net

Biorąc pod uwagę nawyki internautów, ograniczyliśmy do niezbędnego minimum ilość stepów (do zaledwie 3 kroków) i ilość wprowadzanych danych. Dzisiaj należy podać jedynie pięć zmiennych – preferowany okres spłaty kredytu, oprocentowanie, liczbę osób w gospodarstwie, łączną sumę miesięcznych dochodów oraz wszystkie miesięczne zobowiązania.

Każdy z parametrów został opatrzony praktycznym tooltipem (tylko na desktop), który pomoże określić, jakie informacje powinny znaleźć się w formularzu.

Tooltipy w nowym Kalkulatorze Zdolności

Zanim jednak użytkownik zdecyduje się na obliczenie własnej zdolności, na stronie głównej ma możliwość zapoznania się z przykładowym wynikiem kalkulacji, opartym o domyślnie wprowadzone zmienne. Znajdzie tam informacje m.in. o:

  • zdolności kredytowej dla podanego przykładu,
  • maksymalnej racie kredytu,
  • zdolności kredytowej po optymalizacji,
  • maksymalnej cenie nieruchomości, na którą stać użytkownika z daną zdolnością kredytową,
  • wpływie oprocentowania kredytu na zdolność kredytową,
  • wpływie kosztów życia na zdolność kredytową.

Wszystkie dane zostały przedstawione w formie przejrzystych wykresów i boxów z poradami.

Wskazówki w nowym Kalkulatorze Zdolności

Co warto podkreślić, użytkownik, po zmianie parametrów kalkulacji i uzupełnieniu formularza otrzyma analogicznie wyglądającą, lecz spersonalizowaną stronę wynikową, wzbogaconą o dodatkowe wskazówki.

Krok 2 – Formularz kontaktowy

Formularz danych posiada dzisiaj przyjemną dla oka formę i wymaga podania jedynie dwóch, niezbędnych informacji – imienia i numeru telefonu.

Formularz danych w nowym Kalkulatorze Zdolności

Przejście do sprawdzenia poprawności numeru i końcowej kalkulacji, jest możliwe po zaakceptowaniu zgód.

Niepoprawnie wprowadzone dane

W formularzu zmieniliśmy sposób weryfikacji danych podawanych przez użytkownika. Poprzedni mechanizm opierał się na SMS-owych kodach weryfikujących. Nowa wersja narzędzia, automatycznie sprawdza, czy podany numer istnieje w bazie danych operatora i informuje użytkownika o potencjalnym błędzie. Zoptymalizowany kod aplikacji sprawia, że wszystko dzieje się w ciągu kilku sekund.

Błędnie uzupełniony formularz danych w nowym Kalkulatorze Zdolności

Trzykrotne, błędne podanie numeru telefonu skutkuje przeniesieniem użytkownika na stronę startową narzędzia, skąd może przejść cały proces ponownie.

Poprawnie wprowadzone dane

Poprawnie zweryfikowany numer telefonu oraz zaakceptowane zgód pozwalają natomiast na przejście do strony z indywidualnym wynikiem zdolności kredytowej.

Krok 3 – Zindywidualizowana strona wynikowa Kalkulatora

W ostatnim kroku, użytkownik zostaje przeniesiony na stronę prezentującą symulację zdolności kredytowej, opartą o podane przez niego parametry.

W przeciwieństwie do strony startowej kalkulatora, tu wszystkie wykresy i porady zostały spersonalizowane.

Wykresy w nowym Kalkulatorze Zdolności

Na osoby, które podały poprawny numer telefonu, oprócz wspomnianych już informacji o zdolności kredytowej czy racie kredytu, czekają także unikalne porady, niedostępne dla niezweryfikowanych użytkowników.

Porady w nowym Kalkulatorze Zdolności

Dzięki współpracy ze specjalistami z serwisu hipoteki.net, wszystkie dane, które otrzymuje użytkownik zostały wyliczone precyzyjnie, na podstawie nowo opracowanego wzoru.

Pomyśleliśmy również o funkcjonalności, która z pewnością ułatwi dzielenie się otrzymanymi wynikami lub powrotem do nich. Wejście na stronę wynikową, generuje unikalny dla każdego zweryfikowanego użytkownika kod URL, który pozwala na późniejsze, ponowne przeliczenie zdolności kredytowej, bez konieczności podawania numeru telefonu. Tak przygotowany adres można rozesłać innym osobom – będą one mogły podejrzeć nasz wynik, jednak bez możliwości zmiany parametrów. By otrzymać własną symulację, konieczne będzie samodzielne uzupełnienie parametrów i weryfikacja numeru.

Nasza dalsza współpraca z Partnerem

Zrealizowany z sukcesem projekt, nie oznacza końca naszej współpracy z Partnerem. Przed nami dalsze wyzwania związane z modernizowaniem istniejących narzędzi i tworzeniem nowych. Wierzymy, że przy wsparciu serwisu hipoteki.net będziemy w stanie dostarczać użytkownikom kolejnych, wyjątkowych funkcjonalności.

Wtyczka Kalkulator Zdolności Kredytowej została przygotowana na zamówienie, w oparciu o ścisłe wytyczne Partnera. WP-OPIEKA ma jednak na koncie inne, autorskie rozwiązania – m.in. wtyczkę integrującą WooCommerce z FedEx. Jeśli zatem szukasz pluginu szytego na miarę lub innej funkcjonalności WordPress, zapraszamy do kontaktu!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*