Czym są wtyczki do WordPress’a?

Data dodania: 4 czerwca 2018

Autor: kuba

WordPress jest otwartym systemem zarządzania treścią (CMS). Oznacza to że każdy może modyfikować jego strukturę, wygląd czy funkcjonalność. Poprzez instalowanie dodatkowego oprogramowania (wtyczki/ pluginy) możemy poszerzać możliwości strony internetowej tworząc np. formularze kontaktowe, galerie zdjęć czy newslettery.Instalowanie wtyczki do WordPressa polega na automatycznym dodaniu do podstawowej struktury plików, kolejnych linijek kodu. Nie potrzebujemy wiedzy programistycznej ani umiejętności kodowania aby uatrakcyjnić wygląd strony WWW lub dodać do niej praktyczne rozwiązania.

Kto tworzy pluginy?

Tworzone są przez ludzi z całego świata, którzy odpowiadają na potrzeby użytkowników WordPress. Indywidualne, bardziej złożone projekty opierają się na pisanych przez programistów autorskich wtyczkach.

Aktualizacje wtyczek

Istotną kwestią są aktualizacje wtyczek, które wpływają na poprawność funkcjonowania strony internetowej. Programiści WordPress co jakiś czas wydają nowe wersje swojego systemu usuwając błędy czy tzw. „dziury”. Podobne działania powinni wykonywać autorzy pluginów. Aktualność wtyczek oraz systemu WordPress ma olbrzymie znaczenie w kwestii bezpieczeństwa serwisu.

W przypadku braku możliwości pobrania aktualnego pluginu często pojawiają się niezgodność i strona przestaje poprawnie funkcjonować.

Powierzenie opieki specjalistom nad poprawnym wykonaniem aktualizacji, zarówno systemu WordPress, jak również zainstalowanych wtyczek pozwoli ze spokojem korzystać z serwisu i cieszyć się jego pełną funkcjonalnością. W przypadku awarii przywrócą oni stronę do poprawnego działania (kopie zapasowe) i w miarę możliwości zaktualizują wtyczkę do będących na czasie wymagań. Drugim rozwiązaniem może być zamiana wtyczek na te lepiej działające, niepowodujące błędów i na bieżąco aktualizowane przez autorów.

Wtyczki do WordPress, aktualizacja, bezpieczeństwo

 

Skąd brać wtyczki?

Repozytorium WordPressa to olbrzymi bank wtyczek dla WordPressa. To bezpieczne miejsce z którego możemy pobrać przetestowane wtyczki, które nie uszkodzą serwisu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*