Aktualizacja stron WordPress

Potrzebujesz pomocy z aktualizacją WordPress? Napisz – pomożemy!

Bieżąca aktualizacja WordPress to podstawa w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i sprawności blogów, sklepów oraz stron internetowych opartych o ten popularny system CMS. Nie ma w tym fakcie niczego nadzwyczajnego, wszakże ta sama zasada dotyczy niemalże każdego współczesnego systemu informatycznego. Aktualizujemy system opercyjny w naszym komputerze, czy też telefonie, WordPress ma na tym polu takie same potrzeby.

Aktualizacje WordPress dotyczą zarówno samego silnika CMS, jak i wtyczek (pluginów) rozszerzających jego funkcjonalność. Są one przygotowywane z trzech głównych powodów:

 • wprowadzenia nowych funkcjonalności,
 • eliminacji błędów wykrytych w poprzednich wersjach,
 • usunięcia dziur w zabezpieczeniach otwierających drogę dostępu dla botów, wirusów oraz hackerów.

Dlaczego tak ważna jest regularna aktualizacja stron internetowych?

Odpowiedź na to pytanie wynika pośrednio z przedstawionej powyżej listy powodów, dla których aktualizacje są regularnie tworzone. Najważniejszym z nich jest bez wątpienia kwestia bezpieczeństwa CMS WordPress. Brak regularnych aktualizacji to, mówiąc językiem potocznym, otwarcie drzwi do naszego WordPressa oraz wystawienie tabliczki z napisem „Zapraszamy” dla wszystkich zianteresowanych wprowadzeniem, niekoniecznie korzystnych z naszego punktu widzenia, zmian w jego kodzie.

Najczęstsze skutki włamań oraz infekcji WordPress to m.in.:

 • poważne uszkodzenia plików lub ich całkowite usunięcie z serwera,
 • implementacja szkodliwych skryptów mających na celu wykorzystanie serwera zainfekowanego WordPressa jako generatora spamu, czy też koparki kryptowalut,
 • umieszczenie ukrytych treści i linków np. do serwisów o charakterze niezgodnym z prawem.

Konsekwencje?

Przykre dla naszego WordPressa, serwera, a także wizerunku konsekwencje wymienionych powyżej skutków włamań i infkecji to m.in.:

 • umieszczenie adresu IP serwera na spam listach prowadzonych przez organizacje typu spamhaus,
 • oznacznie strony jako niebezpieczną przez Google,
 • spadek pozycji w wynikach wyszukiwania Google,
 • kara od Google pod postacią tzw. bana – całkowite usunięcie z indeksu wyszukiwarki,
 • utrata wiarygodności w oczach klientów i czytelników.

Niemalże każdego dnia zespół WP-Opieka.pl ma do czynienia z powyższymi przypadkami. Niestety wielu użytkowników zaniedbuje kwestię regularnych aktualizacji WordPress do czasu odczucia namcalnych skutków. O ile uszkodzenia o charakterze technicznym w większości przypadków możliwe są do usunięcia w relatywnie krótkim czasie, o tyle starty wizerunkowe oraz odbudowa utraconej pozycji w wyszukiwarce Google niejednokrotnie nie jest możliwa w pełnym wymiarze, a w najlepszym przypadku będzie trwała wiele miesięcy.

Dlaczego warto powierzyć aktualizacje WordPress specjalistom?

W oparciu o doświadczenia wynikające ze współpracy z naszymi Klientami możemy wskazać dwie najczęstsze przyczyny zaniedbań na polu regularnych aktualizacji:

 • Brak czasu – zajęci prowadzeniem swojego biznesu, pisaniem kolejnych postów blogowych, obsługą zamówień sklepu internetowego po prostu zapominamy o regularnych aktualizacjach.
 • Problemy po aktualizacji – drugim częstym powodem zaniechania aktualizacji jest obawa przed uszkodzeniem WordPressa. Niestety zdarzają się sytuacje, w których aktualizacja jednej z wtyczek bądź też samego silnika WordPress kończy się jego uszkodzeniem. Najczęstsze przyczyny takiego stanu rzeczy to błędy twórców strony internetowej takie jak nadpisywanie na sztywno zmian w kodzie, czy nieumiejętne wykorzystanie funkcji child-theme oraz niekompatybilność zainstalownych wtyczek z najnowszą wersją WordPress.

W odpowiedzi na powyższe problemy powstała WP-Opieka.pl. Powierzając nam swoją stronę, blog, czy też sklep internetowy nie musisz więcej troszczyć się o aktualizacje. Zespół specjalistów WordPress wyposażonych w autorski system wsparcia przez 24h/d będzie czuwał nad bezpieczeństwem i aktualnością wszystkich komponentów Twojego WordPressa. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z kompatybilnością nasi programiści przygotują i wdrożą niezbędne rozwiązania eliminujące problem. Dodatkowo, w zależności od wybranego pakietu wsparcia WP-Opieka, otrzymasz do dyspozycji pakiet godzin specjalisty (grafik, programista WordPress, administrator WordPress) do wykorzystania na dowolne prace rozwojowe związane z Twoim WordPressem.

Jaki jest koszt aktualizacji WordPress?
Poznaj pakiety WP-Opieka – ceny dopasowane do Twoich potrzeb.

WP START!
WP USER
WP PRO
WP EXPERT
Bieżące aktualizacje silnika WordPress
Bieżące aktualizacje wtyczek*
Cykliczne skany WP pod kątem szkodliwych zmian w kodzie
Monitoring nieudanych prób logowania (blokowanie podejrzanych adresów IP)
Monitoring ciągłości działania (status on-line)
Hosting (opcjonalnie, 500mb z opcją rozszerzenia)
Liczba godzin pracy specjalisty (programista, grafik, administrator) w pakiecie** 2h 4h do ustalenia
Kopia bezpieczeństwa (backup) 1 mies. 2 mies. 2 mies. do ustalenia
Dostęp do systemu zgłoszeń on-line
CENA / MIESIĘCZNIE*** już od 99 zł netto
ZAMÓW
299 zł netto
ZAMÓW
399 zł netto
ZAMÓW
indywidualnie
ZAPYTAJ

* W przypadku komercyjnych wtyczek wymagane jest dostarczenie licencji pozwalającej na pobranie aktualizacji
** Godziny poza pakietem płatne dodatkowo
*** Ostateczna cena uzależniona jest od wyniku audytu strony internetowej

Pozostałe usługi administracji WP

Instalacja oraz konfiguracja certyfikatów SSL dla WordPress Już od 149 zł netto
Czyszczenie WordPressa po ataku (usuwanie wirusów) Już od 399 zł netto
Przeniesienie (migracja) strony z dowolnego CMS (np. Joomal, Drupal) do WordPress Cena ustalana indywidualnie – napisz do nas
Audyty bezpieczeństwa WP Już od 600 zł netto
Tworzenie dedykowanych wtyczek WordPress Cena ustalana indywidualnie – napisz do nas